Agnes Jongerius wordt juryvoorzitter van de Banningprijs 2016, een politieke essaywedstrijd voor jongeren tot en met 35 jaar. Jongerius is Europarlementariër voor de PvdA.

Agnes Jongerius is juryvoorzitter van de Banningprijs 2016.
Agnes Jongerius is juryvoorzitter van de Banningprijs 2016.

Het thema van de Banningprijs 2016 is “Links én religieus?”. Voor Jongerius Europarlementariër werd, was zij voorzitter van vakcentrale FNV. In dien hoofde was ze betrokken bij het overleg van de vakbeweging met levensbeschouwelijke organisaties.

“Ik vind het een spannende opdracht waar de essayisten mee aan de slag moeten – links én religieus? Willem Banning was natuurlijk het levende bewijs dat die twee zaken hand in hand gaan. Dat is natuurlijk heel mooi, maar de geschiedenis heeft ook wel eens anders geleerd. Fanatisme in beide overtuigingen kan averechts werken. Dus ik zie als juryvoorzitter graag hoe de jonge schrijvers het thema hebben uitgewerkt.”

Eerdere winnaars van de Banningprijs zijn Dick Pels en Pieter Hilhorst.

De deadline voor inzendingen voor de Banningprijs is 1 januari 2016. De prijs wordt in februari 2016 uitgereikt. Meer informatie over de prijs is hier te vinden.